برفروبی بیش از یک هزار کیلومتر از محورهای مواصلاتی آذربایجان‌غربی


در تلاشی گسترده برای تضمین امنیت جاده‌ها و تسهیل تردد در فصل زمستان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از عملیات برفروبی گسترده در استان خبر داد. طی ۴۸ ساعت گذشته، بیش از هزار کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان شاهد این عملیات بوده‌اند، نشان از تلاش‌های فراوان برای حفظ ایمنی شهروندان و مسافران در برابر شرایط سخت زمستانی دارد.

تدابیر اتخاذ شده برای مقابله با برف و یخبندان

ایرج دست نشان، مدیرکل راهداری آذربایجان غربی، با اشاره به پوشش دهی محورهای کلیدی نظیر تکاب، شاهین دژ، سردشت، چالدران، و دیگر مناطق، بر اهمیت آمادگی و اقدام سریع در برابر شرایط زمستانی تاکید کرد. این عملیات که با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تلاش ۱۳۳ راهدار صورت گرفته، بیش از ۷۲۸ تن شن و ماسه را به مصرف رسانده است.

اجتناب از سفرهای غیرضروری و توصیه‌های ایمنی

دست نشان همچنین بر اهمیت اجتناب از سفرهای غیرضروری در شرایط زمستانی تاکید ورزید و رانندگان را به اطمینان از سالم بودن تجهیزات زمستانی خود توصیه کرد. این توصیه‌ها با هدف حفظ امنیت حداکثری مسافران و کاهش خطرات احتمالی ناشی از برف و یخبندان ارائه شده‌اند.

تلاش برای بازگشایی محورهای روستایی

علاوه بر عملیات برفروبی در محورهای اصلی، تلاش‌ها برای بازگشایی محورهای روستایی مسدود شده نیز ادامه دارد. به دلیل شرایط سخت آب و هوایی و کولاک شدید، ۱۳ محور روستایی تاکنون بازگشایی شده و عملیات برای بازگشایی سایر محورها ادامه دارد.

دسترسی به اطلاعات محورهای مواصلاتی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی یادآور شد که شماره تلفن ۱۴۱ به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به شکایات و سوالات مرتبط با محورهای مواصلاتی است. این امکان به شهروندان و مسافران اجازه می‌دهد تا در صورت نیاز، از وضعیت جاده‌ها و محورهای ارتباطی مطلع شوند و سفرهای خود را با اطلاعات دقیق‌تری برنامه‌ریزی کنند.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *