آبرسانی به ۶۰۰ روستای آذربایجان غربی


در یک اقدام بزرگ زیرساختی، سپاه شهدای آذربایجان غربی به همراه بسیج سازندگی، پروژه‌های متعددی را برای تأمین آب در ۶۰۰ روستای استان آغاز کرده است. این تلاش‌ها با هدف بهبود دسترسی به آب پاک و کافی برای روستائیان و کاهش مشکلات ناشی از کم‌آبی انجام می‌شود.

تخصیص بودجه و گستره پروژه‌ها

با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد تومان، این پروژه‌های آبرسانی شامل ساخت و توسعه زیرساخت‌های آبی در مناطقی است که بیشترین نیاز را دارند. سرهنگ تقی نجمی، جانشین فرماندهی سپاه شهدای آذربایجان غربی، در نشست خبری گرامیداشت هفته بسیج سازندگی اظهار داشت که از این تعداد روستا، ۱۶۵ روستا در شهرستان بوکان واقع شده‌اند که به شدت به این خدمات نیازمند هستند.

اجرای طرح‌های جهادی و مشارکت گروه‌های جهادی

به گفته نجمی، ۶۱۰۰ گروه جهادی در سطح استان فعال هستند و در یک سال گذشته توانسته‌اند یک هزار و ۶۰۶ فرصت شغلی ایجاد کنند. همچنین، تسهیلات بانکی به ارزش ۲۲۰ میلیارد تومان در حوزه اقتصاد مقاومتی پرداخت شده و بیش از ۴ هزار دوره آموزشی کارآفرینی برگزار شده است.

افتتاح پروژه‌ها و دیدار با خانواده‌های شهدا

در هفته گرامیداشت بسیج سازندگی، ۷۰ طرح اقتصاد مقاومتی با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان افتتاح شده و ۶۵ واحد مسکونی روستایی مرمت شده است. علاوه بر این، اکیپ‌های پزشکی و دامپزشکی به مناطق مختلف اعزام شده و دیدارهایی با خانواده‌های معظم شهدا انجام شده است.

اهمیت این پروژه‌ها برای توسعه پایدار

این تلاش‌ها نشان‌دهنده تعهد سپاه و بسیج سازندگی به محرومیت‌زدایی و توسعه پایدار است. پروژه‌های آبرسانی نه تنها به بهبود کیفیت زندگی روستائیان کمک می‌کند، بلکه در راستای حفاظت از منابع طبیعی و مقابله با بحران‌های زیست‌محیطی نیز اهمیت دارد. با پیشبرد این طرح‌ها، امید است که استان آذربایجان غربی شاهد تحولات مثبت در همه جنبه‌های اقتصادی و اجتماعی باشد.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *