ارسال ۲۱۲۲ اثر به رویداد کشوری زرسا

ارومیه- دومین جشنواره ملی زرسا یا دومین رویداد فرهنگی هنری کشوری زن، رسانه، سلامت و ایران با استقبال چشمگیر دانشجویان و اساتید روبرو شد و تاکنون ۲۱۲۲ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

دکتر مهدی فتاحی، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ فرزندآوری و ارتقای سلامت خانواده در راستای سیاست‌های کلی جمعیت برگزار می‌شود.

زن، رسانه، سلامت و ایران؛ چهار مولفه اصلی جشنواره زرسا

وی با اشاره به اینکه “زن، رسانه، سلامت و ایران” چهار مولفه اصلی این جشنواره هستند، گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر افزایش جمعیت و جوانی جمعیت، این جشنواره در راستای تحقق این امر مهم برنامه‌ریزی شده است.

کاهش رشد جمعیت؛ دغدغه‌ای مهم در حوزه سلامت و اجتماعی

فتاحی کاهش رشد جمعیت را از دغدغه‌های مهم در حوزه سلامت و اجتماعی دانست و افزود: این جشنواره با هدف کنترل رشد جمعیت سالمندی و ترویج فرزندآوری در جامعه برگزار می‌شود.

چهار محور اصلی جشنواره

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان چهار محور اصلی این جشنواره را رسانه، تحقیق و پژوهش، هنر‌های تجسمی و آثار ادبی عنوان کرد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در قالب فیلم، تیزر، عکس، نمایش‌نامه، تئاتر، مستند، شعر و دل نوشته، خبر و گزارش، مقاله و تحلیل، پوستر و سایر قالب‌های هنری به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

ازدواج دانشجویی و فرزندآوری؛ از جمله مباحث کلیدی جشنواره

فتاحی ازدواج دانشجویی و تاثیر فرزندآوری بر نشاط خانواده و جامعه را از جمله مباحث کلیدی این جشنواره عنوان کرد و گفت: به این موضوع توجه ویژه‌ای در جشنواره خواهد شد.

مهلت ارسال آثار تا 30 اردیبهشت

وی با بیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانند از 23 اسفند تا 30 اردیبهشت آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، گفت: در صورت استقبال زیاد، امکان تمدید مهلت ارسال آثار نیز وجود دارد.

افزایش 12 برابری تعداد آثار ارسالی نسبت به دوره قبل

فتاحی با اشاره به استقبال چشمگیر از این جشنواره، گفت: تاکنون 2 هزار و 122 اثر دانشجویی، اساتید و هیات علمی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که این تعداد 12 برابر بیشتر از تعداد آثار ارسالی به اولین دوره این جشنواره است.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *