افزایش حقوق بازنشستگان از چه زمانی اعمال می‌شود؟


بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، در نخستین اجلاس خبری خویش در سال نو، رویکردها و برنامه‌های اجرایی دولت را در زمینه بهبود وضعیت بازنشستگان و همچنین کنترل تورم بیان کرد. آغاز این برنامه‌ها در پرتو اجرای قانون برنامه هفتم توسعه قرار دارد که هنوز مراحل نهایی خود را طی نکرده است.

افزایش حقوق بازنشستگان در انتظار قانون

بازنشستگان در انتظار افزایش حقوق هستند، اما بهادری جهرمی توضیح داد که این افزایش منوط به نهایی شدن و ابلاغ قانون برنامه هفتم توسعه است. به محض ابلاغ، فرآیندهای اجرایی برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان آغاز خواهد شد.

تورم و چشم‌انداز آتی

جهرمی همچنین به کاهش تورم نقطه‌ای به ۳۵ درصد اشاره کرد، اما تاکید داشت که این نرخ برای دولت و مردم قابل قبول نیست و تلاش‌ها برای کنترل بیشتر تورم ادامه دارد.

تقویت زیرساخت‌های بهداشتی و مسکن

در زمینه بهداشت و درمان، دولت موفق شده ۱۵ هزار تخت بیمارستانی به بخش بهداشت کشور اضافه کند و برنامه‌ریزی شده تا ۹ هزار تخت دیگر در سال‌های آینده اضافه شود. همچنین، بیش از ۲.۴ میلیون مسکن در حال ساخت است که بخشی از تلاش‌های دولت برای بهبود وضعیت مسکن است.

کاهش نرخ بیکاری

با اقدامات انجام شده، نرخ بیکاری به کانال ۷ درصد وارد شده است، نشان‌دهنده تلاش‌های موثر دولت در ایجاد اشتغال و فعال‌سازی کارخانه‌ها و کارگاه‌ها است.

سیاست‌های حمایتی برای کشاورزان

سخنگوی دولت اشاره کرد که سیاست‌های حمایتی از کشت گندم به نتایج مطلوبی رسیده و منابع ارزی برای واردات کالا‌های اساسی و دارو در بودجه سال جاری در نظر گرفته شده است.

رد شایعات تغییر در تیم اقتصادی دولت

بهادری جهرمی هرگونه تغییر در تیم اقتصادی دولت را رد کرد و تاکید داشت که دولت به دنبال وفاق و همدلی برای ثبات بخشی به بازار است. او از شایعه‌پراکنی در این زمینه انتقاد کرد و بر اهمیت آگاه‌سازی دقیق و مسئولانه تاکید نمود.

با اجرای برنامه‌های اعلام شده، دولت در پی استفاده از همه ابزارها و فرصت‌ها برای بهبود شرایط اقتصادی کشور است. تمرکز بر موضوعات کلیدی مانند اشتغال، بهداشت و درمان، مسکن و کنترل تورم نشان دهنده تلاش‌های جامع برای رفع چالش‌ها و فعالان اقتصادی دارد. درک درست از شرایط بازار و تحلیل‌های دقیق می‌تواند به سرمایه‌گذاران کمک کند تا از فرصت‌های پیش رو به بهترین شکل استفاده کنند.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *