هشدار هواشناسی! باد شدید و گرد و خاک در راه است

سازمان هواشناسی از وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در اغلب نقاط کشور طی امروز و روزهای آینده خبر داد.

بر اساس این پیش‌بینی، امروز چهارشنبه (20 تیرماه) در برخی نقاط آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی و اردبیل، ارتفاعات مازندران، البرز، تهران، سمنان، گلستان، کرمان و شمال هرمزگان در ساعات بعد از ظهر و شب رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گرد و خاک و در نقاط مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

این وضعیت جوی پنج‌شنبه (21 تیر) در برخی نقاط مازندران، اردبیل، ارتفاعات البرز، تهران، سمنان، گلستان، کرمان، شمال هرمزگان و جمعه (22 تیر) علاوه بر این مناطق در برخی نقاط خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی در ساعات بعد از ظهر و شب رخ خواهد داد.

همچنین احتمال بارش‌های پراکنده در ارتفاعات البرز مرکزی در روزهای شنبه و یکشنبه (23 و 24 تیر) وجود دارد.

علاوه بر این، وزش باد شدید و گرد و خاک تا روز جمعه در برخی نقاط شمال شرق، شرق، جنوب شرق، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی پیش‌بینی می‌شود.

همچنین طی پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (21 تیر) صاف، از بعد از ظهر افزایش باد، اوایل شب افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید با حداقل و حداکثر دمای 29 و 39 درجه سانتیگراد و پس فردا (22 تیر) صاف، از بعد از ظهر افزایش باد، گاهی وزش باد شدید با کمترین و بیشترین دمای 28 و 38 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وی همچنین اظهار کرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه 14 و 15 درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه 50 و 51 دمای درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرم‌ترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.

به مردم در مناطق مشمول هشدار توصیه می‌شود که از تردد غیرضروری در فضای باز، فعالیت‌های کوهنوردی، اتراق و برپایی چادر در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از محلول‌پاشی و سم‌پاشی باغات و مزارع، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان کهنسال و استفاده از قیم برای نهال‌ها و بسته نگه‌داشتن درب سالن‌های پرورشی خودداری کنند.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *