تمایل به مصرف مواد مخدر در آذربایجان غربی نصف میانگین کشوری

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: آذربایجان‌غربی در همه شاخص‌ها به ویژه در نرخ شیوع اعتیاد از میانگین کشوری پایین‌تر است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار اسکندر مومنی در دومین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی اظهار داشت: نرخ شیوع اعتیاد در جمعیت عمومی آذربایجان‌غربی از جایگاه مطلوبی برخوردار بوده و از میانگین کشوری پایین‌تر است که امید می‌رود روز به روز شاهد کاهش این شاخص در استان باشیم.

وی با بیان اینکه رویکرد مردمی در این زمینه و ساماندهی معتادان متجاهر مورد توجه دولت است، افزود: این افراد شهروندان ایرانی هستند و باید به این افراد کمک شود و در یک مکان امن نگهداری شوند.

مومنی با اشاره به اینکه بسیاری از جرائم عمومی با ساماندهی معتادان متجاهر کاهش می‌یابد، گفت: از نظر اجتماعی نیز ساماندهی تاثیر مهمی برجامعه دارد و از نظر احساس امنیت روانی هم موثر است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به فرهنگ غنی شهروندان آذربایجان غربی در پایبندی به قوانین ادامه داد: قرار گرفتن در شاخص‌های مطلوب در این زمینه بیانگر همکاری و تلاش همه مسوولان در این استان است.

سردار مومنی گفت: تمایل به مصرف مواد مخدر نیز در این استان نصف میانگین کشوری است که همه نشان از همت مسوولان در زمینه کار فرهنگی دارد.

وی افزود: در زمینه کشفیات مواد مخدر نیز آذربایجان غربی وضعیت افزایشی دارد که بیانگر تلاش مضاعف در این بخش است.

مومنی تصریح کرد: آمادگی مردم برای مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر نیز بالاست و گرایش به مصرف نیز بسیار پایین ارزیابی شده است که جای قدردانی از شهروندان و دستگاه‌ها دارد.

وی در پایان گفت: در گفتگو با استاندار آذربایجان غربی مقرر شده تا تجهیزات کنترلی برای استان در سال جاری افزایش یابد و ۲ دستگاه آشکارساز خودرویی و کامیونی برای استان تامین شود و ۲ مقر ایست بازرسی مشخص و نوسازی و تجهیز خواهد شد.**

این خبر نشان‌دهنده عملکرد مطلوب آذربایجان غربی در زمینه مبارزه با مواد مخدر است.

امیدواریم با تلاش‌های مسئولان و همکاری مردم، شاهد کاهش هر چه بیشتر اعتیاد در این استان و کل کشور باشیم.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *