950 تن نهاده دامی بین عشایر استان مرکزی توزیع شد

رییس امور عشایر استان مرکزی از توزیع 950 تن نهاده دامی بین عشایر این استان خبر داد.

روح الله نظامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در سال گذشته 263 میلیارد ریال تسهیلات از محل بند ب ماده 52 و تبصره 18 قانون بودجه به 92 نفر از عشایر این استان پرداخت شد.

وی اعتبارات عمرانی سال گذشته را 196 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این میزان اعتبار 35 میلیارد ریال آن از محل اعتبارات اداره ماده 39 ارزش افزوده، از محل ماده 42 ارزش افزوده 20 میلیارد ریال، از محل بند الف تبصره 6، 31 میلیارد ریال، از محل تملک ملی 80 میلیارد ریال و از محل تملک استانی 31 میلیارد ریال تأمین شده است.

نظامی، آبرسانی سیار به 700 خانوار عشایر را 5840 متر مکعب اعلام کرد و گفت: بهسازی و نگهداری 300 کیلومتر از راه‌های ارتباطی عشایر، تیغ زنی، احداث ابنیه و پل سازی نیز از اقدامات عمرانی در مناطق عشایر استان بوده است.

وی، توزیع نهاده‌های دامی بین عشایر استان مرکزی را در سال گذشته، 950 تن اعلام کرد و افزود: ماهانه 10 تن آرد بین عشایر این استان توزیع می‌شود.

رئیس امور عشایر استان مرکزی، میزان تولیدات گوشت در سه ماه اول امسال را 874 تن عنوان کرد و گفت: در این بازه زمانی 262 تن شیر تولید و تعداد 63300 رأس دام پروار شده است.

نظامی افزود: استان مرکزی دارای 770 خانواده عشایر با 4 هزار نفر جمعیت است که 90 درصد آنان در شهرستان‌های ساوه و زرندیه مستقر هستند که این قشر با 300 هزار واحد دامی سبک و سنگین، 25 درصد گوشت قرمز استان را تولید می‌کنند.

لازم به ذکر است که عشایر استان مرکزی نقش مهمی در تولید گوشت قرمز و سایر محصولات دامی دارند.

حمایت از عشایر از طریق اعطای تسهیلات، اعتبارات عمرانی، نهاده های دامی و سایر خدمات می تواند به رونق تولید و اقتصاد این قشر زحمتکش کمک کند.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *