ناوگان باری آذربایجان غربی ۵۵۹ هزار تن کالای اساسی از بندر امام جابجا کرد


علی مدقالچی، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی، از جابجایی موفقیت‌آمیز ۵۵۹ هزار تن کالای اساسی از بندر امام خمینی (ره) به استان خبر داد. این حجم عظیم جابجایی در سال جاری تا پایان اسفند ماه صورت گرفته است.

افزایش تعداد سفرها و بهبود کارایی ناوگان

در سال جاری، ناوگان باری استان با انجام ۴۱ هزار سفر به بندر امام خمینی (ره)، نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی در تعداد سفرهای انجام شده داشته‌ است، اگرچه تعداد اعزام ناوگان‌ها با کاهش مواجه بوده است. این نشان دهنده بهبود کارایی و استفاده بهینه‌تر از ناوگان موجود است.

تخلفات و اقدامات نظارتی

مدقالچی همچنین به تخلفات مربوط به صدور بارنامه‌های صوری اشاره کرد که در طول ۱۲ ماهه سال گذشته، ۲۳۸ فقره تخلف شناسایی و به کمیسیون ماده ۱۲ ارجاع داده شده است. از این تعداد، ۱۱۷ مورد مربوط به شرکت‌هایی بوده که بارنامه‌های صوری صادر کرده‌اند.

تلاش برای ارتقاء ایمنی و کارآیی

در ادامه، مدقالچی از ارجاع ۷۴۱ نفر راننده و ۳۴۷ دستگاه ناوگان باری به دلیل تخلفات مختلف مانند حمل بار بدون اخذ بارنامه به کمیسیون‌های ماده ۱۱ و ۱۴ خبر داد. این اقدامات نشان دهنده جدیت اداره حمل و نقل جاده‌ای در ارتقاء ایمنی و کارآیی حمل و نقل استان است.

این گزارش‌ها و اقدامات نشان می‌دهد که تلاش‌های مستمر در جهت بهبود خدمات حمل و نقل جاده‌ای و مبارزه با تخلفات در این بخش، نقش مهمی در تأمین نیازهای اساسی مردم و پیشبرد اهداف توسعه‌ای استان دارد.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *