سفر استاندار آذربایجان‌غربی به شهرستان ماکو

استاندار آذربایجان غربی در سفری به شهرستان ماکو، طرح‌های عمرانی را افتتاح و از بزرگترین باغ گردو و پسته خاورمیانه بازدید کرد.

ماکو، 20 تیر 1403: محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی، در سفری به شهرستان ماکو، ضمن دیدار با مسئولان این شهرستان، چند طرح عمرانی را افتتاح و از بزرگترین باغ گردو و پسته خاورمیانه بازدید کرد.

در بدو ورود استاندار به ماکو، طرح بهسازی و آسفالت محور روستایی شوربلاغ _ شوط لو و قره تپه _ قوری شکاک در پلدشت به طول بیش از 51 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 700 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید. این پروژه از مصوبات سفر قبلی استاندار به منطقه آزاد ماکو بود.

معتمدیان در ادامه سفر خود از مجتمع کشت و صنعت دشت زیدون، به عنوان بزرگترین باغ گردو و پسته خاورمیانه در ماکو، بازدید کرد. در این بازدید، وی در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته برای ایجاد و توسعه باغ منحصر به فرد این مجتمع قرار گرفت.

بر اساس برنامه‌های توسعه‌ای این مجتمع، 220 هزار اصله درخت مثمر کاشته شده و قرار است تا 5 سال آینده این تعداد به یک میلیون اصله نهال افزایش یابد. این مجموعه کشاورزی 2 هزار هکتاری با سرمایه‌گذاری 9 هزار و 800 میلیارد ریالی بخش خصوصی اجرا شده و برای 800 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.

استاندار آذربایجان غربی در این سفر همچنین در جلسات مختلف با مسئولان و فعالان اقتصادی شهرستان ماکو شرکت و در خصوص مسائل و مشکلات این منطقه بحث و تبادل نظر کرد.

سفر استاندار آذربایجان غربی به شهرستان ماکو، نشان‌دهنده توجه دولت به توسعه این منطقه و عزم جدی برای حل مشکلات و رفع موانع پیش روی سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی در این شهرستان است.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *