صرفه جویی پنج مگاواتی برق در آذربایجان غربی با استفاده از مولدهای خود تامین

ارومیه- شرکت برق آذربایجان غربی برای صرفه جویی در مصرف برق، از مولدهای خود تامین مشترکان استفاده می‌کند.

طاهر کیامهر، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی، با اشاره به افزایش مصرف برق در استان نسبت به سال گذشته، گفت: با اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف و همکاری مشترکان، تاکنون 5 مگاوات صرفه جویی در مصرف برق حاصل شده است.

وی افزود: هدف‌گذاری شرکت توزیع نیروی برق استان، رسیدن به 8 مگاوات صرفه جویی از طریق به مدار آمدن مولدهای خود تامین مشترکان است که این امر نیازمند همکاری تمام مشترکان دارای قرارداد است.

کیامهر با بیان اینکه اوج مصرف برق در استان در هفته اول تیر به 1057 مگاوات رسیده است، گفت: این رقم در مدت مشابه سال گذشته 1084 مگاوات بوده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش دمای قابل توجهی در استان رخ نداده است، اظهار داشت: این افزایش 7 درصدی مصرف برق نشان دهنده عدم رعایت الگوی مصرف توسط مشترکان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی از مردم استان خواست تا با همکاری در مصرف برق، به گذر موفق از پیک بار تابستان امسال کمک کنند.

استفاده از مولدهای خود تامین، یکی از راه‌های موثر برای کاهش مصرف برق در پیک بار است. مشترکان می‌توانند با نصب مولدهای برق در محل کار یا منزل خود، از شبکه برق سراسری در ساعات اوج مصرف استفاده نکنند و به این ترتیب به کاهش بار شبکه و پایداری شبکه برق کمک کنند.

لازم به ذکر است که شرکت برق برای مشترکان دارای مولدهای خود تامین، مشوق‌هایی در نظر گرفته است که مشترکان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت شرکت برق استان مراجعه کنند.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *