پرداخت ۵۶۷۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به واحد‌های صنعتی آذربایجان غربی


در یک حرکت تأثیرگذار به منظور تقویت بنیه اقتصادی و صنعتی استان آذربایجان غربی، واحدهای صنعتی استان موفق شدند ۵۶۷۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی دریافت کنند. این اقدام در جهت حمایت و تقویت صنایع و کسب‌وکارهای استان انجام پذیرفته است.

پرداخت تسهیلات و تأثیر آن بر اقتصاد محلی

عبدالحمید سرتیپی، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، در این باره توضیح داد که این تسهیلات به منظور رسیدگی به مشکلات و حمایت از ۳۹۲ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان در سال گذشته پرداخت شده است. طی برگزاری ۸۲ جلسه کارگروه تسهیل و یکشنبه‌های تولید، ۶۸۶ مصوبه تصویب و بیش از ۸۱ درصد آن‌ها به مرحله اجرا درآمده است.

بخش‌های بهره‌مند از تسهیلات

بر اساس گزارش‌ها، دستگاه‌های اجرایی با ۴۰ درصد، امور بانکی با ۳۵ درصد، شرکت‌های خدمات رسان با ۲۲ درصد و امور مالیاتی با ۳ درصد، بیشترین سهم را از مصوبات کارگروه تسهیل به خود اختصاص داده‌اند.

سرمایه در گردش و تسهیلات سرمایه ثابت

سرتیپی همچنین از پرداخت بیش از ۵ هزار و ۶۶۹ میلیارد تومان تسهیلات از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری خبر داد. این مبلغ شامل ۵ هزار و ۳۳ میلیارد تومان به صورت سرمایه در گردش و ۶۳۶ میلیارد تومان به صورت سرمایه ثابت بوده است.

پیگیری‌های آینده و اهمیت تداوم حمایت‌ها

در حال حاضر، ۶ هزار و ۷۸۱ میلیارد تومان تسهیلات در دست اقدام قرار دارد که با پیگیری‌های صورت گرفته، امید است بخش قابل توجهی از این رقم به زودی پرداخت شود. این تلاش‌ها نشان از تعهد دولت برای حمایت مستمر از بخش‌های صنعتی و اقتصادی در جهت تقویت زیرساخت‌ها و افزایش توان تولیدی کشور دارد.

این اقدامات نه تنها به افزایش تولید و بهبود وضعیت اقتصادی کمک می‌کند، بلکه در نهایت منجر به ایجاد اشتغال پایدار و ارتقاء سطح زندگی مردم منطقه خواهد شد.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *