کشف توزیع غیر مجاز یک هزار تن گندم یارانه‌ای در خوی


در یک عملیات موفق انتظامی، فرماندهی نیروی انتظامی استان آذربایجان غربی از دستگیری عاملان توزیع غیرمجاز یک هزار تن گندم یارانه‌ای در شهرستان خوی خبر داد. این اقدام، که با هدف جلوگیری از اخلال در نظم اقتصادی کشور انجام شده، نمونه‌ای از تلاش‌های مستمر نیروهای انتظامی برای مقابله با جرائم اقتصادی است.

جزئیات عملیات

سردار رحیم جهانبخش، فرمانده انتظامی استان، در یک نشست خبری اعلام کرد که این عملیات پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر فروش غیرمجاز گندم یارانه‌ای در بازار آزاد شکل گرفت. بررسی‌های انجام شده توسط ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز منجر به شناسایی و دستگیری عوامل دخیل در این قضیه شد.

نتایج حاصل از تحقیقات

تحقیقات نشان داد که صاحب یک کارخانه به همراه چند نفر دیگر از افراد سودجو، مقدار یک هزار تن گندم یارانه‌ای را به ارزش ۱۲۷ میلیارد ریال در بازار آزاد به فروش رسانده‌اند. این اقدام، که به شدت بر اقتصاد کشور تاثیرگذار است، با واکنش سریع و قاطع نیروهای انتظامی مواجه شد.

اقدامات انتظامی و قضائی

در ادامه این عملیات، دو دستگاه کامیون مرتبط با این قضیه توقیف و شش نفر مظنون دستگیر شدند که به مراجع قضائی تحویل داده شده‌اند. این اقدامات بخشی از استراتژی جامع نیروی انتظامی برای مقابله با اخلالگران و مفسدان اقتصادی در سطح کشور است.

دعوت به همکاری شهروندان

سردار جهانبخش ضمن تاکید بر اهمیت همکاری شهروندان در مبارزه با قاچاق کالا، از عموم مردم خواست تا هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به تخلفات اقتصادی را به شماره‌های اضطراری پلیس اطلاع رسانی کنند. این همکاری می‌تواند در پیشگیری از جرائم و حفظ منافع ملی نقش موثری داشته باشد.

این عملیات نمونه‌ای بارز از تعهد نیروهای انتظامی به حفظ امنیت اقتصادی و مبارزه با جرائم سازمان‌یافته در سطح کشور است، که امیدواریم با همکاری شهروندان و اقدامات انتظامی و قضائی، روز به روز بر امنیت و آرامش اقتصادی کشور افزوده شود.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *