19 هزار میلیارد ریال به بخش آب و فاضلاب آذربایجان غربی اختصاص یافت

ارومیه- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی از اختصاص بیش از 19 هزار میلیارد ریال اعتبار به این بخش در سه سال گذشته خبر داد.

محمد اشرفی اظهار داشت: از این میزان اعتبار، 1400 میلیارد ریال به بخش آب شرب شهری و 2000 میلیارد ریال به بخش آب شرب روستایی اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه با اعتبارات تخصیص یافته به بخش آب شرب شهری، عملیات اجرایی 315 کیلومتر شبکه توزیع آب، 250 کیلومتر خطوط انتقال آب، و احداث و بهره برداری از 18 هزار مترمکعب مخزن جدید در شهرهای استان انجام شده است.

اشرفی همچنین از پایدارسازی آب شرب 142 روستای استان با 2000 میلیارد ریال اعتبار خبر داد و گفت: با بهره برداری از این پروژه ها، جمعیت روستایی در جای جای استان از این نعمت الهی بهره مند شدند.

سرمایه گذاری در بخش فاضلاب از دیگر اقدامات دولت سیزدهم در استان بوده است. به طوری که با تخصیص 3200 میلیارد ریال اعتبار، مردم استان از مزایای سامانه های جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در نقاط مختلف استان بهره مند شده اند.

بهره برداری از مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه و 11 کیلومتر خط انتقال پساب به دریاچه ارومیه از مهمترین اقدامات انجام شده در این بخش است.

اشرفی با اشاره به اینکه با بهره برداری از این پروژه ها، سالانه 51 میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده در راستای احیای دریاچه ارومیه به این دریاچه منتقل می شود، گفت: این اقدام نقش مهمی در حفظ و احیای این تالاب ارزشمند دارد.

اختصاص اعتبارات قابل توجه به بخش آب و فاضلاب آذربایجان غربی در دولت سیزدهم، نویدبخش تحولات مثبتی در این بخش و ارتقای سطح خدمات رسانی به مردم استان است.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *