400 برنامه در هفته امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی

به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر، 400 برنامه در حوزه‌های مختلف در استان آذربایجان غربی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام عباسعلی مومن، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی، با اعلام این خبر گفت: این برنامه‌ها از امروز، 17 تیرماه، همزمان با آغاز ماه محرم آغاز شده و تا پیش از تاسوعا و عاشورای حسینی ادامه خواهد داشت.

نشست‌های علمی با نخبگان علمی و دانشگاهی، همایش بانوان، تجلیل از فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر و تبیین تعالیم امر به معروف و نهی از منکر از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این هفته است.

مومن با اشاره به رویکرد جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گفت: تلاش ما بر این است که امر به معروف و نهی از منکر به یک فرهنگ تبدیل شود و مردم پای کار باشند.

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین ابزار امر به معروف و نهی از منکر تشکل‌های مردمی هستند، از تشکیل بیش از 60 تشکل مردمی در این حوزه خبر داد و گفت: از این تعداد، افزون بر 30 تشکل در سطح استان فعال هستند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه هدف این فریضه مچ‌گیری شهروندان نیست، خاطرنشان کرد: هدف امر به معروف و نهی از منکر کمک به مردم در جهت احقاق حقوق آنها است تا اینکه اگر جایی مشکلی پیش آمد، با “لسان زیبا و زبان لین” حل شود.

وی با بیان اینکه وظیفه ما “تذکر لسانی نرم” است، گفت: وظیفه ما سلبی و تحقیر شخص و فردی نیست.

مومن در ادامه از طراحی و رونمایی از سامانه و نرم افزار “سو” خبر داد و گفت: هر شهروند می‌تواند در این سامانه شکایات خود را از دستگاه‌های حاکمیتی ثبت کند.

وی شعار هفته امر به معروف و نهی از منکر امسال را “نهضت حسینی، گفتمان زینبی” عنوان کرد و گفت: برنامه‌ها نیز در این راستا طرح ریزی شده است.

امیدواریم با برگزاری این برنامه‌ها، شاهد ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و ارتقای سطح اخلاقی و معنوی آن باشیم.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *