شاخص بورس آذربایجان غربی 41 هزار واحد افزایش یافت

ارومیه- مدیر تالار بورس منطقه ای آذربایجان غربی از افزایش 41 هزار و 151 واحدی شاخص کل بازار بورس استان در هفته گذشته خبر داد.

وحید جوادی در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت تعداد 43 میلیون و 860 هزار و 560 برگ اوراق اسناد خزانه اسلامی، سهم و حق تقدم از سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی به ارزش افزون بر 149 میلیارد و 892 میلیون ریال در تالار منطقه‌ای ارومیه مورد معامله قرار گرفت.

وی با بیان اینکه 55 درصد از این معاملات مربوط به خرید و بقیه آن فروش بوده است، افزود: در طول هفته در تالار ارومیه 10 کارگزار از 12 ایستگاه معاملاتی، سهام و حق تقدم 87 شرکت را معامله کردند که نمایندگی شرکت کارگزاری توسعه سهند با 5.38 درصد، بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را به خود اختصاص داد.

جوادی ادامه داد: همچنین در این هفته سهام شرکت گروه بهمن با 5.10 درصد ارزش کل معاملات در رده نخست معاملات تالار منطقه‌ای ارومیه قرار داشته است.

مدیر تالار بورس منطقه ای آذربایجان غربی گفت: شاخص کل بازار بورس استان در طول هفته گذشته به رقم 2 میلیون و 85 هزار و 131 واحد رسید و همچنین شاخص کل بازار فرابورس نیز با 423 واحد افزایش نسبت به هفته قبل، به رقم 22 هزار و 303 واحد رسید.

این مقام بورسی با اشاره به اینکه بازار سرمایه در استان از ظرفیت‌های بالایی برای جذب سرمایه گذاری برخوردار است، از علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس دعوت کرد تا با مراجعه به دفاتر کارگزاری های مجاز، نسبت به افتتاح حساب و انجام معاملات اقدام کنند.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران نیز در این هفته با 11 هزار و 552 واحد افزایش به رقم 1 میلیون و 704 هزار و 342 واحد رسید.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *