4922 واحد مسکن در آذربایجان غربی به متقاضیان واگذار شد

ارومیه- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی از تحویل 4922 واحد مسکونی به متقاضیان در طول سه سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رسول عطایی در نشست خبری اعضای شورای هماهنگی راه و شهرسازی با تشریح عملکرد دولت سیزدهم در این استان اظهار داشت: در راستای انجام تعهدات دولت در خصوص تامین مسکن، 4 هزار و 922 واحد مسکونی به متقاضیان در آذربایجان غربی تحویل داده شده است.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه املاک و اراضی نیز گفت: در سه سال گذشته، 7 هزار و 651 مورد اسناد دفترچه‌ای به اسناد تک‌برگی تبدیل شده‌اند. همچنین، 8 هزار و 139 مورد تحصیل اراضی ملی و موات داخل حریم شهری و 25 هزار و 191 مورد اسناد مالکیت اراضی ملی و موات داخل محدوده شهری اخذ شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مقابله با تصرفات غیرمجاز گفت: 3 هزار و 786 مورد اراضی تصرفی شناسایی شده‌اند و اقدامات لازم برای رفع تصرف آنها در حال انجام است.

عطایی همچنین از واگذاری 104 هزار مترمربع اراضی غیرمسکونی برای اجرای طرح‌های گسترش خدمات عمومی، 548 قطعه زمین مسکونی به خانواده‌های شهدا و تعیین تکلیف 816 پرونده حقوقی در استان خبر داد.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه مسکن مهر گفت: در راستای کمک به آماده‌سازی و تکمیل مسکن مهر، 400 میلیارد ریال یارانه بخش مسکن، 45 میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی، 60 میلیارد ریال اعتبار از سازمان ملی زمین و مسکن، 2 هزار و 977 میلیارد ریال اعتبار از صندوق ملی مسکن و 520 میلیارد ریال قیر رایگان تخصیص داده شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای جهش تولید مسکن گفت: تاکنون در سطح استان نسبت به طرح تفصیلی، تفکیکی و آماده‌سازی اراضی مربوطه به مساحت بالغ بر یک هزار و 695 هکتار زمین اقدام شده است.

وی در خصوص اقدامات انجام شده برای تکمیل معابر دسترسی طرح‌های حمایتی مسکن نیز گفت: 3 هزار و 748 تن قیر به سایت‌های مساکن مهر در استان تخصیص داده شده است.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *