62 هزار سند تک‌برگی برای اراضی زراعی آذربایجان غربی صادر شد

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از صدور 62 هزار سند تک‌برگی برای اراضی زراعی این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر عتباتی در جلسه قرارگاه حدنگاری شهید سلیمانی استان اظهار داشت: تثبیت اراضی کشاورزی اقدامی مفید هم برای دولت و هم برای کشاورزان است و تاکنون اسناد تک‌برگی 62 هزار قطعه از اراضی زراعی استان آذربایجان غربی با همکاری‌های مثبت و رو به رشد تمام متولیان صادر شده است.

وی با بیان اینکه هنر ما حفاظت از اراضی کشاورزی با تثبیت و سند دار کردن آنها است، افزود: از این رو همه مجموعه‌ها می‌بایست برای تحقق این امر که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز می‌باشد تلاش کنند.

حسین مجیدی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نیز در این جلسه گفت: اجرای قانون حدنگار خاصه در اراضی کشاورزی آثار و برکات زیادی دارد که یکی از این آثار پایان اختلافات بین حاکمیت و دولت و مجموعه‌ها با صاحبان اراضی کشاورزی و در نتیجه رضایتمندی مردم است.

وی با اشاره به ظرفیت بالای کمیسیون رفع تداخلات برای برطرف کردن مشکلات و چالش‌ها در راستای تثبیت اراضی کشاورزی، ادامه داد: این کمیسیون تاکنون منجر شده که بیش از 52 درصد از اراضی کشاورزی استان سند دار شود ولی این آمار آن چیزی نبوده است که مورد انتظار است و باید تلاش کرد تا پایان سال این عدد به رقم 80 درصد برسد.

شایان مهر، مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان نیز در این جلسه با اعلام اینکه تاکنون بالغ بر 550 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان سند دار شده اند، مشکلات و چالش‌های پیش روی سنددار کردن اراضی را تشریح کرد.

این خبر نشان‌دهنده اقدامات مثبت دستگاه قضایی و سایر دستگاه‌های ذیربط در جهت سنددار کردن اراضی زراعی آذربایجان غربی است.

امیدواریم با ادامه این روند، شاهد صدور سند برای تمام اراضی کشاورزی استان باشیم و از این طریق، گامی مهم در جهت حفظ حقوق کشاورزان و جلوگیری از سوء استفاده از اراضی کشاورزی برداشته شود.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *