94 درصد نوآموزان پایه اول ابتدایی آذربایجان غربی سنجش سلامت شدند

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی، طرح سنجش سلامت نوآموزان ورودی به پایه اول ابتدایی در این استان اجرا شده و تاکنون بیش از 94 درصد از این دانش آموزان سنجش سلامت شده‌اند.

علی مطهری در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: برای تکمیل چرخه سنجش سلامت و در مراحل بعدی، نیازمند مشارکت و همراهی مجموعه‌های مختلف از جمله بهزیستی و علوم پزشکی هستیم.

وی همچنین در خصوص برگزاری آزمون‌های نهایی گفت: خوشبختانه با همکاری دستگاه‌های دولتی و دانشگاه‌ها، فضاهای مناسبی از سوی مجموعه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و دیگر مجموعه‌ها برای برگزاری این آزمون‌ها در نظر گرفته شده است.

مطهری ادامه داد: آزمون‌های نهایی با شرکت دانش‌آموزان پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم از 31 اردیبهشت ماه تا پایان خردادماه و در 201 حوزه اجرای آزمون برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با اشاره به نگاه مثبت استاندار به موضوع مدرسه‌سازی و حمایت از فعالیت‌های پرورشی، گفت: این حمایت‌ها موجب شده تا شاهد بهبود شرایط در این زمینه‌ها باشیم.

وی افزود: هرچند تا نقطه مطلوب فاصله داریم، اما پیشرفت و رشد در دولت سیزدهم قابل توجه بوده است.

در این جلسه همچنین مدیرکل بهزیستی استان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی Urmia گزارشی از اقدامات انجام شده برای همکاری در زمینه سنجش سلامت نوآموزان و برگزاری آزمون‌های نهایی ارائه کردند.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *