خرداد ۹, ۱۴۰۳

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی از معرفی ۲۱۰۰ نفر از متقاضیان دریافت تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن روستایی در ارومیه به بانک‌ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا مقدم در نشست بررسی چالش‌های حوزه مسکن روستایی شهرستان ارومیه گفت: از مجموع ۳۷۰۹ سهمیه دریافت تسهیلات بانکی در ارومیه، ۲۱۰۰ نفر یعنی ۵۸ درصد به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه با درخواست ۸۵۸ نفر از این افراد که شامل ۲۳ درصد کل متقاضیان است، موافقت شده است، افزود: طرح مقاوم‌سازی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان در دست اجراست و سهمیه هر روستا به دهیاران ابلاغ شده تا در این زمینه فرهنگ‌سازی و اقدامات لازم را انجام دهند.

مقدم همچنین از خیرین و حساب ۱۰۰ امام (ره) خواست تا در زمینه مقاوم‌سازی منازل روستایی کم‌توانان یاریگر باشند.

در این نشست، رضا منافی، رئیس بنیاد مسکن شهرستان ارومیه، نیز در زمینه طرح بازنگری طرح هادی در روستاها گفت: در ارومیه بیش از ۱۰۰ طرح شامل این طرح بازنگری هستند.

وی با بیان اینکه در سفر استاندار آذربایجان غربی بر اجرای این طرح در ۲۰ روستا تاکید شده است، افزود: ۱۵ مورد از این طرح‌ها انجام شده و ۲ مورد دیگر شامل دو روستای نجف آباد و هشتیان با تامین اعتبار از محل تن خواه امسال در حال اجراست و ۳ مورد دیگر به علت مشکل آب هنوز آغاز نشده است.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *