خرداد ۳۰, ۱۴۰۳

ارومیه- معاون امور صنایع اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی از صدور ۳۴ پروانه بهره‌برداری صنعتی در دو ماهه اول سال ۱۴۰۳ در استان خبر داد.

احسان جوی با اشاره به اشتغال ۹۷۷ نفر در صنعت استان با صدور این پروانه‌ها، گفت: شاهد رشد ۱۸ درصدی در صدور پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

وی با بیان اینکه برای بهره‌برداری از این واحدهای صنعتی بیش از ۵ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است، افزود: با ورود این واحدها به چرخه تولید، زمینه اشتغال مستقیم برای ۹۷۷ نفر در استان فراهم شده است.

جوی همچنین از صدور ۱۵۲ فقره جواز تأسیس برای احداث واحدهای صنعتی تولیدی جدید در استان در دو ماه گذشته خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود برای تکمیل و راه‌اندازی این واحدها بیش از ۶۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شود و با بهره‌برداری از آنها، زمینه اشتغال مستقیم برای ۴ هزار و ۳۱۷ نفر فراهم گردد.

معاون امور صنایع اداره کل صمت آذربایجان‌غربی در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر ۲ هزار و ۳۲ واحد صنعتی تولیدی در استان مشغول به فعالیت هستند که برای فعال‌سازی آنها بیش از ۱۵۸ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده و با بهره‌برداری از آنها، زمینه اشتغال مستقیم برای ۶۱ هزار و ۳۴۱ نفر فراهم شده است.

جوی در پایان خاطرنشان کرد: برای اجرای طرح‌های صنعتی تولیدی در استان ۲ هزار و ۶۲۸ فقره جواز تأسیس با پیش‌بینی سرمایه گذاری بیش از یک میلیون و ۱۱۵ هزار میلیارد ریال صادر شده است که با به بهره‌برداری رسیدن این طرح‌های صنعتی، پیش‌بینی می‌شود برای بیش از ۷۲ هزار نفر زمینه اشتغال مستقیم ایجاد شود.**

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *