خرداد ۳۰, ۱۴۰۳

ارومیه – ۱۲ خرداد ۱۴۰۳

مرکز جامع سلامت روستای قره حسنلو با حضور محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

با افتتاح این مرکز بهداشتی، زمینه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به ۱۱۴۶ خانوار روستایی شامل ۳۵۵۶ نفر از اهالی روستاهای قره حسنلو، زینالو، جهتلو و یورقانلو فراهم شد.

مرکز جامع سلامت روستای قره حسنلو در زمینی به مساحت ۵۰۰ مترمربع و با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال در مدت ۱۲ ماه احداث شده است.

استاندار آذربایجان غربی در آیین افتتاح این مرکز با اشاره به اینکه ارتقای ضریب بهداشت از جمله سیاست‌های دولت سیزدهم است، اظهار داشت:

با مطالعات انجام شده، عملیات اجرایی ۱۶۱ پروژه در حوزه بهداشت در سطح استان آغاز شده است.

معتمدیان افزود:

تاکنون ۶۰ مرکز از این ۱۶۱ پروژه در سطح استان افتتاح شده و باقیمانده نیز با بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در هفته دولت و دهه فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی همچنین در خصوص پروژه‌های درمانی در دولت سیزدهم گفت:

۴ پروژه از جمله بیمارستان شاهین دژ و پروژه ۸۵ تختخوابی پیرانشهر تکمیل و افتتاح شده و بیمارستان‌های اشنویه و نقده نیز در حال تکمیل هستند.

استاندار آذربایجان غربی در خصوص پروژه‌های اجرایی در ارومیه نیز افزود:

تغییر کاربری بیمارستان ۴۵۰ تختخوابی شهید بهشتی با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال پیگیری است و همچنین احداث بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی در منطقه جهتلوی ارومیه در حال طی مراحل قانونی است.

افتتاح این مرکز جامع سلامت، گامی مهم در راستای تحقق عدالت اجتماعی و دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی برای همه مردم، به ویژه ساکنان مناطق روستایی است.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *