خرداد ۹, ۱۴۰۳

آذربایجان غربی به عنوان میزبان نخستین دوره المپیاد ملی آموزش هنر، از آمادگی خود برای این رویداد بزرگ هنری خبر داده است. علیرضا نوروزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در حاشیه مراسمی اعلام کرد که این رویداد مهم با هدف شناسایی و پرورش استعدادهای هنری جوانان برگزار خواهد شد.

جزئیات برگزاری المپیاد و فرصت‌های شرکت در آن

المپیاد ملی آموزش هنر در دو بخش آموزشگاه‌های آزاد هنری و هنرستان‌های هنر‌های زیبا اجرا می‌شود. رشته‌های مختلفی چون تجسمی، موسیقی، نمایش، و سایر هنرهای زیبا شامل این برنامه هستند. زمان برگزاری المپیاد از اول مهرماه سال جاری تعیین شده و آخرین مهلت ارسال آثار برای بخش‌های مختلف تا بیستم اردیبهشت و ۳۰ خرداد تمدید شده است.

اهداف و شعار المپیاد هنر

هدف از برگزاری این المپیاد، کشف و هدایت استعداد‌های برجسته هنری، آموزش کار تیمی و گروهی، و ایجاد فرصت‌های رشد برای فرزندان در حوزه هنر است. شعار «یک‌صدا ایران» نیز برای این دوره از المپیاد در نظر گرفته شده تا زمینه‌ساز هماهنگی و هم‌افزایی بیشتر در بین شرکت‌کنندگان باشد.

پیشرفت‌ها و نوآوری‌ها در برنامه‌ریزی المپیاد

المپیاد ملی آموزش هنر فرصتی است تا از طریق برگزاری کارگاه‌ها و مسابقات تیمی، استعدادها در معرض دید جامعه و متخصصان قرار گیرند. برگزیدگان این رویداد فرصت شرکت در جشنواره‌های معتبر مانند جشنواره‌های موسیقی، تجسمی، و تئاتر فجر را خواهند داشت که می‌تواند بستری برای شکوفایی و بروز خلاقیت‌های آنها باشد.

دعوت به همکاری و مشارکت عمومی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از همه علاقه‌مندان دعوت کرد تا در این رویداد هنری شرکت کنند و با مشارکت در این حرکت بزرگ، به پیشرفت فرهنگ و هنر کشور کمک کنند. همچنین از رسانه‌ها خواسته شد تا در اطلاع‌رسانی و حمایت از این رویداد نقش‌آفرینی کنند تا زمینه‌ساز رویکردی نو در توسعه فرهنگی و هنری استان باشد.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *