مسکن اساتید و خوابگاه‌های متاهلی از دغدغه‌های جدی دولت است


رئیس جمهور ایران، سید ابراهیم رئیسی، بر اهمیت رفع دغدغه‌های مربوط به مسکن اساتید و خوابگاه‌های دانشجویان متاهل تأکید ورزیده و اعلام کرد که دولت مردمی اقداماتی جدی را برای بهبود این وضعیت آغاز کرده است.

آغاز عملیات اجرایی ساخت واحدهای مسکونی و خوابگاه‌های متاهلی

همزمان با چهاردهمین جلسه شورای‌عالی مسکن، آیین آغاز عملیات اجرایی ساخت حدود ۵۴ هزار واحد مسکونی ویژه نخبگان، اعضای هیأت‌های علمی و کارکنان دانشگاهی و حدود ۶ هزار خوابگاه متاهلی در دانشگاه‌های دولتی و آزاد اسلامی انجام شد.

تأکید بر سرعت‌بخشی به تکمیل پروژه‌ها

رئیسی بر ضرورت تکمیل هر چه سریع‌تر این واحدها تأکید و از دست‌اندرکاران خواست تا در تخصیص زمین‌ها به این پروژه‌ها، آینده‌نگری داشته باشند تا دانشگاه‌ها در توسعه آتی خود با مشکل مواجه نشوند.

همکاری بانک‌ها در اعطای تسهیلات

رئیس جمهور بر همکاری بانک‌ها برای اعطای تسهیلات به ساخت این واحدهای مسکونی و خوابگاه‌های متاهلی تأکید کرده و خواستار توجه به نیازهای اساتید جوانی شد که به تازگی به جمع اعضای هیأت‌های علمی پیوسته‌اند.

اقدامات گسترده در حوزه مسکن دانشگاهیان

در حوزه وزارت علوم، تا پیش از آغاز دولت مردمی، کمتر از هزار واحد خوابگاه متاهلی ساخته شده بود. اما از زمان آغاز به کار دولت مردمی، حدود ۳۵۰ واحد خوابگاه متاهلی تکمیل و واگذار شده و برنامه‌ریزی‌ها برای تکمیل ۳ هزار ۲۰۰ واحد دیگر تا پایان سال جاری و آغاز ساخت ۲ هزار و ۶۰۰ واحد دیگر انجام شده است.

توسعه مسکن دانشگاهی در دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت

در دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت بهداشت نیز شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در این زمینه هستیم. دانشگاه آزاد برنامه‌ریزی برای احداث یکصد هزار واحد مسکونی و خوابگاه دانشجویی را در دست اجرا دارد و در حوزه وزارت بهداشت نیز ۳۵۱ واحد خوابگاه متاهلی جدید احداث و واگذار شده است.

نتیجه‌گیری

تلاش‌های دولت مردمی برای بهبود شرایط مسکن اساتید و فراهم کردن خوابگاه‌های مناسب برای دانشجویان متاهل، نشان‌دهنده توجه ویژه به بهبود کیفیت زندگی جامعه دانشگاهی و پشتیبانی از رشد و توسعه علمی کشور است. این اقدامات نه تنها به رفع دغدغه‌های موجود کمک می‌کند بلکه زمینه‌ساز تحقق آرمان‌های دانشگاهیان برای دستیابی به دانش و پژوهش‌های نوآورانه می‌شود.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *