60 کیلومتر از جاده‌های کریدور اربعین در آذربایجان‌غربی آسفالت شد

ارومیه – 25 خرداد 1403

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از روکش آسفالت 20 کیلومتر از جاده‌های کریدور اربعین در این استان و برنامه‌ریزی برای آسفالت 60 کیلومتر دیگر تا پایان سال جاری خبر داد.

ایرج دست نشان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای ساماندهی و تسهیل عبور و مرور زائران اربعین حسینی در استان، اظهار داشت: در این راستا تاکنون 20 کیلومتر از محورهای منتهی به مرز تمرچین پیرانشهر که محل عبور زائران به خاک عراق است، آسفالت شده است.

وی افزود: همچنین برای روکش آسفالت 60 کیلومتر دیگر از این محورها برنامه‌ریزی شده که در حال حاضر مراحل اخذ اعتبار، برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار را طی می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی با بیان اینکه ساماندهی و بهسازی کریدور اربعین در این استان از اولویت‌های مهم این اداره کل است، گفت: علاوه بر 60 کیلومتر مذکور، برنامه‌ریزی برای روکش آسفالت 150 کیلومتر دیگر از جاده‌های این کریدور نیز انجام شده است.

دست نشان از جمله اقدامات دیگر در این راستا را لکه گیری و روکش آسفالت محور ارومیه – مهاباد به طول 14 کیلومتر، مهاباد – میاندواب به طول 10 کیلومتر و بهسازی تقاطع سه راهی ایواوغلی به طول 3.2 کیلومتر عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: این عملیات با پیشرفت‌های قابل قبولی در حال انجام است و تلاش می‌کنیم تا قبل از فرارسیدن اربعین حسینی، شاهد تکمیل و بهره‌برداری از آنها باشیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی در پایان از زائران اربعین حسینی خواست تا با رعایت قوانین رانندگی و توجه به نکات ایمنی، سفری امن و پرحسرت را به دیار عاشقان سیدالشهدا (ع) داشته باشند.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *