خرداد ۳۰, ۱۴۰۳

ارومیه- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی از ثبت ۱۵ هزار و ۳۷۲ تقاضای نوسازی مسکن در سامانه ستاد ملی و تخصیص ۱۲ هزار و ۴۷۲ تن قیر رایگان به شهرداری‌های استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رسول عطائی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری آذربایجان‌غربی که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار شد، اظهار داشت: تاکنون ۱۵ هزار و ۳۷۲ واحد مسکونی در ۲۲ شهر استان متقاضی نوسازی هستند و درخواست آنها در سامانه ستاد ملی ثبت شده است.

وی با بیان اینکه نوسازی مساکن در بافت‌های فرسوده شهری نیازمند عزم جدی و مشارکت همه جانبه است، از شهرداران و مسوولان شهرستانی خواست تا در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

عطائی در خصوص تخصیص قیر به شهرداری‌های استان نیز گفت: در راستای آسفالت معابر خاکی محدوده‌های بازآفرینی شهری مصوب استان، بیش از ۱۲ هزار و ۴۷۲ تن قیر رایگان به ارزش یک هزار و ۱۶۹ میلیارد ریال طی چند سال اخیر به شهرداری‌های آذربایجان‌غربی واگذار شده است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی افزود: این میزان قیر تخصیصی جهت آسفالت معابر محلات هدف به طول ۲۵۹ کیلومتر در اختیار شهرداری‌های ۱۶ شهر استان قرار گرفته است.

وی با اشاره به ضرورت جذب قیر بیشتر برای اجرای رویکردهای بازآفرینی شهری، خواستار همکاری همه جانبه شهرداران شد و افزود: با توجه به رشد محدوده محلات هدف و جمعیت ساکن در آنها، این اداره کل با همکاری دستگاه‌های دخیل در برنامه اقدام مشترک در شهرهای ارومیه، بوکان، پیرانشهر، خوی، سردشت، سلماس، مهاباد و میاندوآب نسبت به بازبینی برنامه اقدام مشترک اقدام نموده که در نهایت ۵۷۲ پروژه به اعتبار بالغ بر ۵۵ هزار و ۳۰۴ میلیارد ریال تهیه گردیده است.

گفتنی است در این جلسه همچنین بر ضرورت تسریع در پرداخت تسهیلات به متقاضیان نوسازی، ارائه مشوق‌های بیشتر به مالکان و ساکنان بافت‌های فرسوده و اجرای طرح‌های محرک توسعه در این مناطق تاکید شد.

جدید ترین اخبار استان آذربایجان غربی را در مجله خبری عصر ارومیه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *